Το θρυλικό συγκρότημα του Λευτέρη Πλιάτσικα, συμπληρώνει φέτος τα 25 χρόνια από τη δημιουργία του και οι ΟΝΑΡ έχουν επιστρέψει δυναμικά στα μουσικά δρώμενα της χώρας!
Οι ΟΝΑΡ στο Major Seven
![Οι ΟΝΑΡ στο Major Seven](https://www.travelgirl.gr/wp-content/uploads/2024/02/%CE%BF%CE%BD%CE%B1%CF%81.jpg)
Μετά από την περιοδεία τους σε 10 μεγάλες πόλεις της Ελλάδα, ήρθε η ώρα να τους απολαύσουμε και στην Αθήνα, στη νέα μουσική σκηνή του Major Seven.
Με το νέο τους κομμάτι “Όλα εδώ” να μεταδίδεται -ήδη στα αθηναϊκά ραδιόφωνα, με ραδιοφωνικές επιτυχίες στη φαρέτρα τους που παίζονται μέχρι σήμερα, με συνεργασίες και συναυλίες που άφησαν εποχή, οι ΟΝΑΡ επιβεβαιώνουν πως… ΤΟ ΕΡΓΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ.
Ή προσθήκη της κρητικής λύρας στο σχήμα, μετατρέπει το Live σε μία μουσική εμπειρία.
Εκτός της δικής τους δισκογραφίας, θα μας παρουσιάσουν αγαπημένες διασκευές σε τραγούδια των: Β. Παπακωνσταντίνου, Πυξ Λαξ, Δ. Σαββόπουλου, Ξυλούρη, κ.α., σ’ ένα πρόγραμμα γεμάτο ηλεκτρισμό και συναίσθημα.
Παίζουν οι μουσικοί:
Λευτέρης Πλιάτσικας (κιθάρα, φωνή)
Φένια Βούλγαρη (φωνή)
Λουκάς Καλαντζάκος (τύμπανα)
Λία Μιχαηλίδου (πλήκτρα)
Γιώργης Βροντινάκης (κρητική λύρα, μαντολίνο, λαούτο)
ΣΑΒΒΑΤΟ, 2 ΜΑΡΤΙΟΥ
MAJOR SEVEN (Βιργινίας Μπενάκη7, Μεταξουργείο, πλησίον σταθμού Μετρό)
Ώρα έναρξης: 22:00
Είσοδος: 12€
Οργάνωση Παραγωγής: Ρετιρέ Productions