Κλιμάκιο του ΕΟΔΥ σε συνεργασία με τον Δήμο Αθηναίων μετέβη σήμερα 8 Απριλίου 2020 στη νέα Δομή Υποδοχής Αστέγων, που δημιουργήθηκε στο κέντρο της Αθήνας.
Συνεργασία ΕΟΔΥ με τον Δήμο Αθηναίων στη νέα Δομή Υποδοχής Αστέγων στο κέντρο της Αθήνας
![Συνεργασία ΕΟΔΥ με τον Δήμο Αθηναίων στη νέα Δομή Υποδοχής Αστέγων στο κέντρο της Αθήνας](https://www.travelgirl.gr/wp-content/uploads/2020/04/eodimonada1.jpg)
Πραγματοποιήθηκαν έλεγχοι για τον νέο κορωνοϊό SARS-CoV-2, στο πλαίσιο προστασίας ευάλωτων πληθυσμών και ομάδων. Η πλήρωση των κλινών της δομής γίνεται σταδιακά και εξετάσθηκαν όλοι όσοι επισκέφθηκαν τη δομή. Ο ΕΟΔΥ βρίσκεται σε πλήρη εγρήγορση και διασφαλίζει με τις δράσεις του, την προστασία της δημόσιας υγείας.