Νέο κρούσμα κορωνοϊού επιβεβαιώθηκε μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα στην Κρήτη, νωρίς το βράδυ της Τετάρτης. Πρόκειται για έναν νεαρό Σουηδό ηλικίας 21 ετών, ο οποίος εργάζεται σε εταιρεία τηλεπικοινωνιών με έδρα τα Χανιά, όπως αναφέρει χαρακτηριστικά το flashnews.gr.
Νεαρός Σουηδός το νέο κρούσμα κορωνοϊού στα Χανιά
![Νεαρός Σουηδός το νέο κρούσμα κορωνοϊού στα Χανιά](https://www.travelgirl.gr/wp-content/uploads/2020/06/xaniakoroinois.jpg)
Ο 21χρονος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Χανίων με ήπια συμπτώματα ενώ υπεβλήθη σε τεστ για τον νέο κορωνοϊό, το οποίο βγήκε θετικό, κατά την ίδια πηγή. Ωστόσο πρέπει να σημειωθεί ότι ο 21χρονος νοσηλεύεται στην κλινική του covid-19 στο νοσοκομείο Χανίων.Όπως αναφέρει το zarpanews.gr, ο νεαρός έχει νοσήσει ξανά από κορωνοϊό.